Psikoterapi Online psikoloğu/psikoterapisti, VN Kharkiv Ulusal Üniversitesi Psikoloji Fakültesi'nden mezun oldu. Ukrayna'da Karazin ve psikoloji alanında yüksek lisans derecesi aldı. Halen GS Psikoloji Enstitüsü'nde doktora eğitimine devam etmektedir. Kostyuk, Ukrayna'daki Ulusal Pedagojik Bilimler Akademisi'nde sosyal ve davranışsal bilimler alanında travmatik deneyimleri incelemek için. Uluslararası bilimsel ve uygulamalı konferanslarda aktif olarak yer alır, bilimsel makaleler ve tezler yazar.

Ukrayna reformlarına, yani Ulusal Polis KORD'u ve yenilenen Yüksek Mahkeme ve birinci ve ikinci derece yargıçları için adayların seçimi ile ilgili projelerde, psikolojik testlerle çalışma konusunda psikolog-uzman olarak katıldı.

Bütünleştirici Metodoloji Konseptine uygun olarak, psikolojik travmanın sonuçlarının üstesinden gelmek için danışan merkezli psikoterapi, terapi eğitimini tamamladı. Bu yaklaşımların bir parçası olarak, yetişkinler ve ergenlerle (yalnızca ebeveynlerin / bakıcıların rızası ve / veya varlığı ile) bireysel konsültasyonlar / terapiler yürütür.

Yedi yılı aşkın süredir yeme bozuklukları (sinir/atipik anoreksi, bulimia nervoza, ortoreksi, kompulsif aşırı yeme vb.) tanısı almış (veya yatkınlığı olan) hastalarla çalışmaktadır. Tezini şu konularda savundu: "Klinik öncesi yeme bozukluğu formları olan kadınlarda duygusal öz düzenlemenin özellikleri"; "Anoreksiya nervoza örneğinde yeme bozukluklarıyla başa çıkmak için müşteri merkezli bir yaklaşım uygulamak." Konuyla ilgili bilimsel bir makalenin yazarıdır: "Klinik öncesi yeme bozukluğu biçimleri olan kadınlarda duygusal öz düzenlemenin psikolojik mekanizmaları."

Yeme bozuklukları üzerine eğitici derslerin / web seminerlerinin yazarı ve "Umut Sabahı: Anoreksiya - Nedenler, Tedavi, Sonuçlar" programında "Nadiya" TV kanalında davetli bir misafirdir.

"Sınır Tanımayan Psikologlar" adlı sivil toplum örgütünün kurucu ortağı ve Başkan Yardımcısı, Kiev, Ukrayna, Konya, Türkiye'deki Ukrayna Kültür, Karşılıklı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kurucu ortağı ve psikoloğu.

Avrupa Psikoloji Dernekleri Federasyonu'nun (EFPA) üyesi olan Ukrayna Ulusal Psikoloji Derneği'nin (NPA) tam üyesidir. NPA "Besin Davranışı Psikolojisi" Bölümü'nün şu anki moderatörü.

HELP.ME.NPA psikolojik destek hattının çalışmasında aktif gönüllü olarak yer aldı. Ulusal Psikoloji Derneği tarafından COVID-19 pandemisinin zorluklarına yanıt olarak düzenlendi ve teşekkür aldı. Halen ücretsiz çevrimiçi psikolojik danışma platformu Tell Me'de gönüllüdür. Sosyal iletişim için eksiksiz çözümler sunan bir araştırma şirketi olan Bilişsel Modelleme Enstitüsü tarafından geliştirildi ve oluşturuldu.

2021'de aktif çalışma Psikoterapi ÇEVRİMİÇİ için "TOP 100" projesinden bir ödül aldı. Profesyonel psikolojik yardım "Kiev'deki en iyi psikologlar kategorisinde.

Düzenli süpervizyon / müdahaleler, ileri eğitimden geçer ve bir müşteri / hasta olarak kişisel psikoterapi deneyimine sahiptir